Ubezpieczenie na życie w formule Smart

Jeśli decydujesz się na zakup ubezpieczenia na życie musisz liczyć się z tym, że wybranie najlepszej oferty nie będzie proste. Zapisów w umowie nie reguluje szczegółowo żadna ustawa, co oznacza, że każda firma ma prawo stosować swoje sposoby na szacowanie ryzyka – a co za tym idzie, ustalać wysokość składki. Ponadto zakres ochrony różni się w zależności od polisy. Jeśli weźmiesz także pod uwagę fakt, że produktów tego typu jest na rynku ogromna ilość – zdasz sobie sprawę z tego, że wybranie polisy zajmuje bardzo dużo czasu.

Ubezpieczenie na życie – jak kupić?

Istnieje kilka metod wyboru i zakupu polisy. W zależności od ilości czasu, jaki możesz poświęcić na porównywanie ofert, możesz wybrać:

  • tradycyjną wizytę w multiagencji – lub odwiedzenie kilku firm ubezpieczeniowych,
  • skorzystanie porównywarki internetowej,
  • zapoznanie się z rankingami, dostępnymi w Internecie,
  • zakup ubezpieczenia w formule SMRT.

Każda metoda, która pozwoli Ci uzyskać wszystkie potrzebne informacje – jest dobra. Oczywiście najwięcej szczegółów jest w stanie podać Ci agent ubezpieczeniowy firmy, w której chcesz podpisać umowę. Jednak aby porównać polisy tą metodą, musiałbyś poświęcić mnóstwo czasu na spotkania z agentami różnych towarzystw. Rozsądnie więc jest wcześniej ograniczyć wybór do kilku możliwości. Jeśli potrzebujesz szybkiego rozwiązania, najlepszą możliwością są rankingi ubezpieczeń i porównywarki internetowe. Jednak aby wybrać polisę zwykle kluczową rolę odgrywa jej cena – ubezpieczenie na życie to zobowiązanie na wiele lat, zatem każda, nawet niewielka różnica, ma znaczenie. Niestety wypełnienie formularza porównywarki internetowej nie daje szybkiej odpowiedzi na pytanie, jaka umowa będzie najkorzystniejsza. Jest to bowiem tylko forma usprawniająca komunikację między Tobą a agentem towarzystwa, który oddzwoni do Ciebie po otrzymaniu wpisanych danych. Czy istnieje zatem opcja, która pozwoli skrócić czas poświęcany na rozmowy z agentem?

 

Ubezpieczenie w formule SMART – co to jest?

Wciąż jako nowość pojawiają się ubezpieczenia dostępne w formule SMART. To w założeniu najlepsze rozwiązanie dla zapracowanych osób, dla których spotkania z agentami w celu porównania dostępnych możliwości są zbytnim obciążeniem czasowym. Czym charakteryzuje się tak kupiona polisa? Otóż jest ona zawierana wyłącznie za pośrednictwem Internetu – to powszechne w innych obszarach ubezpieczeniowych rozwiązanie powoli zaczyna być dostępne także dla ubezpieczeń na życie. Pozwala całkowicie ominąć spotkania z agentem czy nawet rozmowy telefoniczne – całość transakcji odbywa się on-line. Brzmi to jak rozwiązanie idealne – ma jednak sporo wad. Niewielka ilość dostępnych w tej formule polis i pilotażowy charakter rozwiązania sprawiają, że niskie składki i szybkość, z jaką można zawrzeć umowę, wiąże się niestety z małym zakresem ochrony i niewielkim wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *