Ubezpieczenie na życie – ile wynosi składka?

ubezpieczenie na życie

Niektóre produkty są trudne do wybrania. Do takich należy niewątpliwie ubezpieczenie na życie – składna bywa wysoka, w związku z tym oczekiwana jest skuteczna ochrona. Czy każda polisa jest w stanie ją zapewnić? Jak wybrać właściwy produkt? Ile musi kosztować, aby można było się nie martwić o jego skuteczność? Czy wysokość składki przesądza o wartości produktu? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w tym artykule. 

Ubezpieczenie na życie składka 

Kupując ubezpieczenie na życie, składka – a raczej jej wysokość, jest bardzo ważnym kryterium wyboru. Czy słusznie? Czy cena polisy przekłada się na jej skuteczność? Okazuje się, że nie zawsze. Istnieją polisy, które choć kosztowne – nie gwarantują szerokiego zakresu ochrony. Kupując ubezpieczenie na życie, składka zwykle jednak może świadczyć o wysokości sum gwarancyjnych. Te zaś mają duże znaczenie dla skuteczności ochrony, jaką zapewnia polisa.  

 

Ubezpieczenie na życie – składka i co jeszcze? 

Wiadomo jednak, że kupując ubezpieczenie na życie składka nie jest jedynym parametrem, który należy sprawdzić wybierając ochronę. Co jeszcze warto porównać? Wszystko zależy od tego, jaką funkcję ma spełniać polisa. Czy wystarczy podstawowa ochrona? Jeśli ubezpieczenie na życie kupowane jest pod kredyt hipoteczny, można na tym poprzestać. Szukanie jednak ochrony dla bliskich rozwiązaniem okazuje się być ubezpieczenie na życie – składka jest wtedy ważna, ale nie stanowi jedynego kryterium wyboru. Jeśli polisa ma także dawać możliwość odkładania środków na przyszłość, będzie potrzebne zupełnie inne ubezpieczenie. Przede wszystkim zatem należy ustalić potrzeby. Ale warto także zwrócić uwagę na: 

  • pozycję wybranej polisy w rankingu ubezpieczeń; 
  • opinie o towarzystwie ubezpieczeniowym i zapewnianej jakości obsługi klientów; 
  • zakres ochrony; 
  • możliwość dokupienia umów dodatkowych. 

Jednak kupując ubezpieczenie na życie składka nigdy nie pozostaje bez znaczenia. Czym kierują się ubezpieczyciele ustalając cenę polisy? Znaczenie mają takie czynniki, jak: 

  • suma ubezpieczenia; 
  • wiek osoby kupującej polisę; 
  • ilość osób współubezpieczonych; 
  • stan zdrowia ubezpieczonego; 
  • zakres ochrony. 

Znaczenie na pewno mają także takie szczegóły, jak na przykład w jakim cyklu będą opłacane składki. Im więcej rat, tym polisa może być droższa. 

Ubezpieczenie na życie – składka. Ile kosztuje ochrona? 

Znalezienie właściwej polisy nie jest łatwe. Kupując ubezpieczenie na życie składka będzie zawsze podstawowym argumentem za lub przeciw. Jak bardzo ceny ubezpieczeń mogą się różnić? Z jakim kosztem trzeba się liczyć, aby zagwarantować sobie i bliskim przynajmniej podstawową ochronę? Otóż w zależności od rodzaju polisy i indywidualnie przygotowanej oferty, wysokość składki może być całkiem inna w przypadku różnych polis. Najtańsze kosztują około 20 zł. Za 21zł miesięcznie można zdecydować się na polisę Aviva Smart Life. To bardzo tania ochrona, niestety zapewnia wąski zakres ochrony, a niska cena zarezerwowana jest dla młodych osób. Po przekroczeniu trzydziestego roku życia wzrasta ona do nawet 33zł. Wszystko zależy jednak od wybranej sumy ubezpieczeniowej. Najdroższa i zarazem najbardziej kompleksowa ochrona może kosztować nawet 300zł 

Ubezpieczenie na życie – składka w ubezpieczeniu grupowym 

Rozwiązaniem, które pozwala uzyskać niższą cenę polisy jest skorzystanie z oferty grupowej. Nie każdy ma taką możliwość, jednak w wariancie grupowego ubezpieczenia na życie składka będzie znacznie niższa. Trzeba jednak pamiętać, że także ochrona będzie miała wąski zakres. Jeśli jednak podstawowa polisa spełni Twoje oczekiwania i masz możliwość przystąpienia do grupowej polisy – jest to rozwiązanie warte rozważenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *