Ubezpieczenie na życie – gdzie kupić?

Wybór ubezpieczenia nie jest sprawą prostą – na rynku dostępnych jest tak wiele ofert, że nie sposób porównać wszystkich. Aby ułatwić sobie wybór, najlepszym pomysłem jest dokładne określenie potrzeb, środków, jakie powinny być wypłacone – oraz swoich możliwości finansowych. Im wyższa bowiem suma ubezpieczenia – tym wyższa składka. To może być bardzo istotne kryterium, zwłaszcza, jeśli kupujesz polisę na emeryturze i Twój budżet jest ograniczony.

Ubezpieczenie na życie – gdzie szukać ofert?

Jeśli nie wiesz, gdzie szukać ofert ubezpieczeń na życie, możesz skorzystać z poniższych propozycji:

  • Internet

Najpełniejszym źródłem wiedzy na temat dostępnych ofert jest Internet. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe publikuje wszystkie dostępne oferty na swojej stronie, można tam także znaleźć niezbędne dokumenty, z którymi należy się dokładnie zapoznać. Najważniejsze są Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), w których znajdują się informacje o wysokości składek, sumie ubezpieczenia, zakresie ochrony i – co najważniejsze – wyłączeniach odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których mimo śmierci – Twoja rodzina nie otrzyma świadczenia. Zwykle znajdują się tam zapisy mówiące o tym, że gwarantowana kwota nie zostanie wypłacona, jeśli śmierć nastąpiła w wyniku samobójstwa, zażycia nieprzepisanych przez lekarza leków lub w przypadku utraty życia na skutek udziału w przestępstwie.

Także przeglądając oferty na stronach ubezpieczycieli można się nieco pogubić, dlatego stworzono dwa narzędzia, które mają za zadanie ułatwić poszukiwania. Jest to porównywarka ubezpieczeń oraz kalkulator ubezpieczeń. Oprócz przedstawienia podstawowych informacji o danej polisie – umożliwia on wpisanie niezbędnych danych, na których podstawie obliczona zostanie wysokość składki.

  • Agent ubezpieczeniowy

Bardzo dobrą metodą jest spotkanie z doradcą, który większą część pracy wykona za Ciebie – jeśli ustalisz, na czym Ci zależy i jakie kryteria powinna spełniać polisa, żeby była dla Ciebie atrakcyjna – agent przygotuje dla Ciebie propozycje kilku ofert, które będziesz mógł porównać i wybrać jedną z kilku – zamiast jednej z bardzo wielu. W tym wypadku najważniejsza jest świadomość, że spotkanie z agentem jest niezobowiązujące, darmowe i dostosowane do Twojego rytmu dnia. Możesz zaproponować miejsce i czas spotkania, wysłuchać propozycji – i jeśli jakaś Ci się spodoba – zabrać do domu dokumenty, przeczytać OWU, a jeśli uznasz, że polisa jest dla Ciebie właściwa – umówić się z agentem ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *