Ubezpieczenie na życie dla seniora

Wiele osób zastanawia się, czy kupienie ubezpieczenia na życie w podeszłym wieku ma sens. Zwykle decyzja o tym, by jednak podpisać polisę, ma związek z lękiem przed śmiercią i obarczeniem bliskich kosztami pogrzebu. Jakie limity ustalają ubezpieczalnie? W jakim wieku najlepiej pomyśleć o zabezpieczeniu rodziny?

 

Ubezpieczenie na życie dla osób starszych

O finansowym bezpieczeństwie rodziny należy pomyśleć możliwie wcześnie. Jeśli jednak nie masz polisy a Twoje dzieci są już dorosłe i niezależne finansowo – kupienie polisy na życie mimo wszystko wcale nie jest złym pomysłem. Jeśli niespodziewanie umrzesz, Twoi bliscy będą mieli wiele kosztów do pokrycia – począwszy od niezapłaconych rachunków, na pogrzebie kończąc. Jeśli nie chcesz ich obarczać takimi problemami w trudnych chwilach – rozwiązaniem jest polisa ubezpieczeniowa, która gwarantuje, że Twoja rodzina dostanie świadczenie i będzie mogła opłacić wszystkie zobowiązania oraz pokryć koszty pogrzebu bez naruszania finansów domowych.

 

Na polskim rynku brakuje ofert, które nie wprowadzają żadnego limitu wieku przy zawieraniu umowy. Polisy przeznaczone dla seniorów trzeba wykupić w określonym czasie – na przykład produkt przygotowany przez PZU Ochrona na zawsze, przeznaczony dla osób w podeszłym wieku, wprowadza ograniczenie, pozwalające na zakup polisy tylko do 80 roku życia. Nieco dłużej można zwlekać z ubezpieczeniem oferowanym przez Życie Direct – z oferty Spokój Bliskich można skorzystać do 85 roku życia, podobna sytuacja ma miejsce w przypadku towarzystwa 4lifedirect – możliwość ubezpieczenia przez tę firmę istnieje do 86 urodzin.

Suma ubezpieczenia

W zależności od wybranej oferty nie tylko limit wiekowy może się różnić – także suma ubezpieczenia jest inna w każdej ofercie. Zatem aby podjąć decyzję o wyborze polisy trzeba nie tylko sprawdzić, które ubezpieczenia są dostępne, ale także określić, na co mają być przeznaczone pieniądze. Jeśli myślisz wyłącznie o zabezpieczeniu kosztów pogrzebu, wystarczy niska suma ubezpieczenia, ceremonię można zorganizować za kilka tysięcy złotych. Do takich celów służy na przykład polisa Dodatkowy zasiłek pogrzebowy, oferowana przez  4lifedirect, która gwarantuje wypłatę 4 000zł. Wówczas stosunkowo niska będzie także składka, jaką trzeba zapłacić. Ale może być tak, że kupując ubezpieczenie w jesieni życia chcesz zabezpieczyć także dzieci lub wnuki, którym pomagasz finansowo. Nie chcąc stracić tej możliwości warto pomyśleć o wyższym świadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *