Polisa na życie w Ergo Hestia

Polisa na życie w Ergo Hestia

Ergo Hestia jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Dotąd specjalizowała się w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych i turystycznych – na rynku pojawił się jednak produkt, który może zmienić tę sytuację. Polisa na życie w Ergo Hestia jest bowiem tak zaprojektowana, że jej zakup zajmuje zaledwie kilka minut.

Czy polisa na życie w Ergo Hestia jest atrakcyjną ofertą?

Polisa na życie oferowana w ramach systemu iHestia zbudowana jest z cztrech podstawowych elementów, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Dzięki tej funkcji ubezpieczenie może być idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Wśród podstawowych elementów ubezpieczenie na życie w Ergo Hestia proponuje:

  • ubezpieczenie na życie – suma gwarancyjna może wynosić nawet 4 mln zł;
  • ochrona na wypadek uszkodzenia ciała w skutek nieszczęśliwego wypadku;
  • ubezpieczenie od zachorowania na ciężką chorobę;
  • ubezpieczenie dla dziecka – które stanowi ciekawą, dużo bogatszą alternatywę dla ubezpieczeń szkolnych.

Każdy z podstawowych elementów ubezpieczenia można także stopniować. Począwszy od wariantu najprostszego z jedną gwiazdką, aż po najbogatszy, o najszerszym zakresie ochrony – z trzema gwiazdkami. W zależności od przeznaczonej na ubezpieczenie kwoty, można więc dopasować także wysokość składki. Ale to nie wszystko, na co może się zdecydować klient. Dostępne są także rozszerzenia do umowy. Najpopularniejsze to Best Doctors. Taki dodatek umożliwia otrzymanie nawet 2 mln zł w razie konieczności podjęcia leczenia za granicą ciężkiej choroby. Warto zaznaczyć, że specjaliści Ergo Hestia zapewniają o atrakcyjności proponowanych cen. Czy faktycznie oferta jest tania w porównaniu do innych polis na życie?

Jak działa polisa na życie w Ergo Hestia?

Sprzedaż ubezpieczeń na życie jeszcze nigdy nie była tak prosta. Produkt zaprojektowano w ten sposób, aby agenci, którzy specjalizowali się w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych mogli w prosty sposób zaproponować klientowi także polisę na życie. Bez konieczności dostarczania wielu dokumentów i trudnej, długiej procedury zakupu. Czy ten cel został osiągnięty? Wydaje się, że tak. Zakup ubezpieczenia odbywa się w zaledwie kilku krokach:

  • dane klienta zaciągane są z bazy ubezpieczeń majątkowych – nie trzeba ich więc wpisywać ponownie;
  • w drugiej kolejności należy wybrać wariant ochrony;
  • poczekać na konfigurację oferty – trwa to kilka minut;
  • na koniec trzeba wypełnić ankietę medyczną, która ograniczona jest jednak do zaledwie kilku pytań;
  • zaakceptowana polisa pojawia się na iKoncie klienta.

Jeśli osoba, która zdecydowała się na ochronę, nie posiada iKonta w towarzystwie ubezpieczeniowym Ergo Hestia, może gotową polisę wydrukować, podpisać i zachować w formie papierowej.

Wady polisy na życie w Ergo Hestia

Ubezpieczenie na życie w Ergo Hestia ma być przede wszystkim proste. Zarówno dla klientów, jak i sprzedających polisę agentów. Z tego wynika pewien mankament produktu – mianowicie nie jest możliwe połączenie ubezpieczenia na życie z opcją gromadzenia funduszy na przyszłość czy inwestowania. Takie opcje oferuje konkurencja, jednak przygotowanie właściwej oferty zawierającej te elementy jest czasochłonne. Dlatego TU Ergo Hestia zdecydowało się na rezygnację z tych możliwości. W zamian za to polisa jest prosta, a warunki ubezpieczenia przejrzyste.

Czy możliwe jest samodzielny zakup ubezpieczenia na życie w Ergo Hestia przy użyciu iKonta?

Ergo Hestia nie zdecydowało się na umożliwienie klientom samodzielnego zakupu ubezpieczenia. Mimo prostego w obsłudze systemu sprzedawania polis, do przeprowadzenia transakcji wciąż potrzebny jest agent ubezpieczeniowy.

Przeczytaj także: Dlaczego warto się spotkać z agentem? Rozmawiamy z agentem ubezpieczeniowym

Specjaliści twierdzą, że ubezpieczenie na życie nie jest produktem, który powinno się sprzedawać całkowicie on-line, bez pomocy agenta. Nawet przy tak prostej konstrukcji polisy, klienci wciąż nie rozumieją sformułowań zawartych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), niektóre terminy są niejasne – a ubezpieczenie sporo kosztuje. Mimo możliwości zakupu przez internet OC czy ubezpieczenia turystycznego, przy poszukiwaniu ubezpieczenia na życie wciąż najlepiej skorzystać z pomocy agenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *