Najlepsza polisa na życie – ranking

Najlepsza polisa na życie

Ubezpieczenie na życie powinno być idealnie dopasowane do właściciela, ale ochrona, którą daje – musi być realna. Polisa na życie, która jest bardzo tania i ma długą listę wyłączeń, nigdy nie spełni swojej roli. A przecież opłacanie składki przez wiele lat to duże zobowiązanie. Najlepsza polisa na życie to zatem taka, która w zamian za tę inwestycję, pozwala czuć się bezpiecznie, niezależnie od powodów, dla których została kupiona. Aby znaleźć właściwe ubezpieczenie, najpierw trzeba sprawdzić, czy zajmuje ono wysokie miejsce w rankingach, a jeśli tak – to dlaczego.  

Najlepsza polisa na życie – co to znaczy? 

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy najlepsza polisa na życie jest odpowiednia dla każdego. Ubezpieczenia mogą bowiem spełniać wiele funkcji, w zależności od potrzeb osoby kupującej produkt. Zasadniczo wyróżniamy dwa rodzaje polis:  

  • ubezpieczenie na życie o charakterze ochronnym, 
  • polisa na życie ochronno-inwestycyjna. 

 

Te dwie możliwości ubezpieczenia nie dają się porównać, najlepsze będzie to, które odpowiada potrzebom kupującego. O tym, czy dany produkt to najlepsza polisa na życie, może zdecydować tylko sam kupujący. Jednak kiedy potrzeby zostaną już sprecyzowane, ubezpieczenia oferujące podobny zakres ochrony można porównać. Wiele firm zajmuje się tą problematyką, a efektem ich analiz są rankingi ubezpieczeń na życie. 

Polisa na życie ranking. Kto i jak go tworzy? 

Ranking ubezpieczeń na życie to nic innego, jak porównanie polis o podobnym zakresie ochrony. Zdawać by się mogło, że skoro świadczenie zostanie wypłacone w tych samych sytuacjach, nie ma znaczenia, którą polisę wybierze kupujący, różnica dotyczy przecież głównie ceny. Nic bardziej mylnego. Poza wysokością składki w rankingach ocenie podlegają jeszcze inne cechy produktu. 

  • Wysokość świadczenia 

Ważne jest na przykład to, ile będzie wynosiło świadczenie za konkretne zdarzenie. Zwykle określają to Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). 

  • Długość procedury 

Nie tylko wysokość świadczenia ma znaczenie – także sama procedura jego wypłacenia jest ważna. Im sprawniej przebiega naprawa szkody, tym szybciej można liczyć na odszkodowanie.  

  • Wiarygodność Towarzystwa Ubezpieczeniowego 

Ranking polis na życie ocenia także samego ubezpieczyciela. Jeśli w historii naprawy szkód często zdarzają się reklamacje, może to oznaczać, że firma niechętnie wypłaca odszkodowania i trzeba wielu dokumentów, aby otrzymać świadczenie. Taka polisa na życie  zwykle nie zajmuje wysokiego miejsca w rankingu. 

  • Lista wyłączeń odpowiedzialności 

Innym bardzo ważnym kryterium, które sprawia, że polisa na życie oceniana jest w rankingach wysoko, jest lista wyłączeń. Każde ubezpieczenie ma taką listę – znajduje się ona w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) i ten fragment trzeba przeanalizować szczególnie dokładnie. Jeśli istnieje zbyt wiele sytuacji, w których ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności za szkodę, polisa może okazać się nieatrakcyjna dla klienta, mimo dobrej ceny. 

  • Dostępne umowy dodatkowe 

Warto także sprawdzić, jakie dodatkowe możliwości oferuje polisa. Jeśli do wyboru są ciekawe rozszerzenia, które nie podnoszą zbytnio składki, warto za takie ubezpieczenie zapłacić więcej. Zajmie więc ono wyższe miejsce w rankingu, mimo niekoniecznie najniższej ceny. 

Polisa na życie – ranking dostępny online 

Porównanie polis ubezpieczeniowych zwykle dostępne jest online. Jednym z rankingów, który porównuje szczegóły ofert dostępnych na rynku, jest ranking przewodnika ubezpieczeniowego. Na pierwszym miejscu znalazły się w nim polisy na życie przygotowane przez PZU, drugie miejsce zajmuje ubezpieczenie Komfort Życia dostępny w towarzystwie ubezpieczeniowym Prudential. Dlaczego najwyższe noty otrzymały właśnie te polisy? Szczegóły można znaleźć w rankingu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *