Concordia Życie Casco – co to za ubezpieczenie?

Concordia życie casco

Tym, co wyróżnia polisę Concordia Życie Casco na tle innych ubezpieczeń na życie, to z pewnością minimalna ilość formalności potrzebnych do podpisania umowy. Ale produkt ma także wiele innych zalet. Jakich? Dlaczego warto rozważyć wybór ubezpieczenia Concordia Życie Casco? 

Concordia Życie Casco – dla kogo? 

Oferta ubezpieczyciela skierowana jest do osób, które szukają produktu zapewniającego bezpieczeństwo finansowe bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci lub trwałego kalectwa. Jest zatem odpowiednia także w przypadku konieczności zakupu ubezpieczenia na życie przy zaciąganiu dużego kredytu. Polisa jest produktem elastycznym, który może (przy minimalnej ilości formalności) zapewnić szeroki zakres ochrony. Istnieją jednak sytuacje, w których podpisanie umowy nie jest możliwe lub należy spełnić dodatkowe obowiązki. 

 

Kiedy nie można wybrać ubezpieczenia Concordia Życie Casco? 

Ubezpieczenie nie jest dostępne dla wszystkich, choć ustalona grupa docelowa jest bardzo duża. Istnieje jednak ograniczenie wiekowe, które może uniemożliwić podpisanie umowy. Produkt jest bowiem dostępny dla osób między 16 a 70 rokiem życia. W porównaniu do innych ubezpieczeń na życie dostępnych na rynku, to bardzo duży zakres. Ograniczenie to należy zatem rozpatrywać jako zaletę – niewiele produktów dopuszcza aż tak szeroki zakres wieku ubezpieczonego. 

Czy wybór ubezpieczenia Concordia Życie Casco wymaga poddania się badaniom lekarskim? 

W przypadku polis chroniących życie i zdrowie do oszacowania ryzyka, a tym samym ustalenia wysokości składki, często niezbędne jest wykonanie badań. W przypadku polisy Concordia Życie Casco nie zawsze zachodzi taka potrzeba, ale badania w niektórych przypadkach mogą zostać zlecone. Dzieje się tak wtedy, gdy suma ubezpieczenia przekracza 200 000 zł.  

W jakich sytuacjach odpowiedzialność ubezpieczyciela jest wyłączona? 

Podobnie jak w przypadku każdego ubezpieczenia, także produkt Concordia Życie Casco posiada listę sytuacji, w których ubezpieczyciel nie odpowiada za powstałą szkodę. Wyłączenia, bo tak nazywać należy te sytuacje, znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). W przypadku tej polisy ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia, jeśli śmierć ubezpieczonego będzie wynikiem: 

  • samobójstwa, 
  • działań wojennych, 
  • aktów terrorystycznych, 
  • skażenia nuklearnego, 
  • czynu zabronionego, 
  • zatrucia alkoholem, narkotykami lub lekami, które ubezpieczony zażył samowolnie. 

Ile wynosi składka ubezpieczeniowa? 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie na życie. Obliczenie tego jest trudne w przypadku każdej polisy, Concordia Życie Casco nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Warto jednak zaznaczyć, że koszt zależy od wysokości sumy ubezpieczenia, wieku i wykonywanego zawodu osoby ubezpieczonej, stanu zdrowia i częstotliwości opłacanych rat. Możliwe jest także podjęcie decyzji o indeksacji składki. Wówczas kwota do zapłaty może się zmieniać co pięć lat. Plusem takiej decyzji jest przeciwdziałanie inflacji. Można zdecydować się na indeksację wysokości 0%, 10% lub 20%, ale decyzję trzeba podjąć w momencie podpisywania polisy.  

Kiedy ubezpieczenie Concordia Życie Casco jest dobrym wyborem? 

Polisa na życie Concordia Życie Casco jest interesującą opcją ubezpieczenia na życie. Jest na tyle elastyczna, że właściwie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której produkt ten nie będzie dla kogoś odpowiedni. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyny możliwy wybór i najlepsze ubezpieczenie. W każdym przypadku ubezpieczony może mieć inne oczekiwania, wysokość składki też może być inaczej obliczona w różnych towarzystwach. Warto więc przed ostateczną decyzją porównać oferty, na przykład za pomocą porównywarki ubezpieczeń na życie czy rankingu przygotowanego przez przewodnik ubezpieczeniowy. Konieczne jest także dokładne przeanalizowanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *