Wybór ubezpieczenia na życie – nie taki trudny, jak je malują?

Wielu ludzi nie zawiera ubezpieczeń życiowych, twierdząc, że nie są w stanie znaleźć dobrych, dobranych polis. Dzisiaj prześledzimy, czym należy się kierować, wybierając odpowiednią umowę.

Do napisania tego artykułu natchnęła nas publikacja na jedyn dużym portalu . Autor sugeruje, że tak naprawdę, aby wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie, należy podjąć tylko (albo może ? aż) cztery decyzje: co do rodzaju polisy, wysokości sumy ubezpieczenia, odpowiedniej osoby uposażonej oraz firm ubezpieczeniowych, z którymi chcemy podjąć dialog w sprawie podpisania umowy.

Cóż, przedstawiany przez nas artykuł na pewno będzie pomocny i przekona wielu ludzi, że warto zawrzeć ubezpieczenie na życie. Z pewnością również wiele kwestii nieco upraszcza. Bo np. przy ustalaniu wysokości sumy ubezpieczenia bierzemy oczywiście, tak jak autor napisał, należy brać pod uwagę wydatki w gospodarstwie domowym i koszt pogrzebu… oczywiście w sytuacji, gdy zawieramy polisę terminową. Ale np. gdy zawierasz polisę posagową, to powinieneś zastanowić się, jaka kwota będzie niezbędna do tego, aby zapewnić Twojemu dziecku dobry start w dorosłość. Kwota może być różna ? możesz chcieć np. aby dziecko było stać na kupno i utrzymanie mieszkania zaraz po osiągnięciu pełnoletności. Albo na przejście przez studia bez lęku o finanse. W inny sposób również będziesz musiał ustalać wysokość sumy ubezpieczenia przy zawieraniu ubezpieczenia na życie i dożycie ? biorąc pod uwagę potrzeby zarówno swoich najbliższych, jak i swoje, na emeryturze.

Polecamy więc lekturę tego artykułu, ale jednocześnie polecamy, aby wiedzę uzupełniać również innymi publikacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *