Umowy dodatkowe w ubezpieczeniu na życie

Podstawowy zakres ubezpieczenia na życie obejmuje śmierć ubezpieczonego, a wypłata świadczenia następuje wyłącznie po zaistnieniu tego zdarzenia. Ubezpieczyciele dają jednak możliwość rozszerzenia polisy o tzw. umowy dodatkowe, które mogą chronić na wypadek poważnego zachorowania, urodzenia dziecka, czy też umożliwiają gromadzenie pieniędzy na dowolny cel.

W zależności od umowy oraz ubezpieczyciela mamy do wyboru od kilku do kilkunastu umów dodatkowych, o które możemy rozszerzyć zakres naszej ochrony. Warto przy tym wiedzieć, że każda dodatkowa umowa wpływa również na składkę – im więcej, tym wyższa opłata. Należy je zatem dopasowywać rozsądnie, biorąc pod uwagę najważniejsze dla nas obszary życia, a także nasze możliwości finansowe.

Najczęściej wybierane umowy dodatkowe

Umowy dodatkowe, które cieszą największą popularnością wśród osób ubezpieczających się na życie dotyczą głównie chorób i pobytu w szpitalu.

Przykładowo, TU AVIVA proponuje następujące produkty:

  • Leczenie poważnej choroby. Wybranie tego ubezpieczenia zapewnia: wypłatę świadczenia (nawet do 800 tys. zł) od razu po diagnozie lub leczeniu; wsparcie finansowe w razie wystąpienia aż 45 poważnych chorób, w tym tak częstych jak: nowotwór złośliwy, zawał serca, udar mózgu.
  • Pobyt w szpitalu. Pieniądze zostaną wypłacone niezależnie od tego, czy trafimy do szpitala państwowego, prywatnego czy placówki chirurgii jednego dnia. Wysokość wypłaty znajduje się w wykazie liczącym 450 postępowań medycznych.
  • Prywatna opieka medyczna. Umowa zapewnia przede wszystkim nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów, szeroki zakres badań i zabiegów medycznych w ponad 700 placówkach Grupy LUX MED
  • Wsparcie w chorobie. W razie poważnej choroby będziemy mogli skonsultować otrzymaną diagnozę ze światowej klasy specjalistami, ponadto umowa zapewnia pomoc medyczną i domową, gdy zachorujemy lub trafimy do szpitala.

Co jeszcze mamy do wyboru?

Oprócz umów dodatkowych dotyczących głównie chorób, ubezpieczyciele oferują też:

  • Utrzymanie standardu życia. Umowa dodatkowa, która zapewnia wypłatę pieniędzy w razie niezdolności do pracy po chorobie lub wypadku, jeśli nie samodzielne zarabianie na życie nie będzie możliwe. Oferuje wysoką wypłatę – nawet do 800 tys. zł.
  • Ochrona dla bliskich. Chroni najbliższych (partnera/partnerkę, dzieci) od skutków wypadków, leczenia szpitalnego, poważnych chorób, a partnera także w razie niezdolności do pracy. Daje też możliwość podwyższenia sumy ubezpieczenia w razie pojawienia się nowych zobowiązań finansowych (jak np. powiększenie rodziny, założenie firmy czy zaciągnięcie kredytu).
  • Ubezpieczenia dla dziecka. Jest to ubezpieczenie dodatkowe, które oferuje pomoc finansową na okoliczność poważnych schorzeń i wypadków. Istnieje możliwość samodzielnego określenia zakresu ochrony. Ponadto zawiera assistance medyczne zupełnie gratis dla wybranych pakietów, a w jego ramach m.in. bezpłatne wizyty lekarskie, pomoc pielęgniarki czy całodobowa infolinia medyczna.

Umowy dodatkowe to dobre rozwiązanie dla osób potrzebujących i poszukujących kompleksowego ubezpieczenia, które będzie chroniło nie tylko na wypadek śmierci ubezpieczonego, ale również w sytuacji innych nieprzewidzianych i nieszczęśliwych zdarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *