Ubezpieczenie na życie porównaj w Internecie – kup u agenta

Jeszcze niedawno byliśmy zdani wyłącznie na stacjonarnych pośredników ubezpieczeniowych i takie ubezpieczenia na życie, jakie były u nich dostępne. Internet sprawił, że nawet na głębokiej prowincji mamy dostęp do pełnej oferty kilkudziesięciu ubezpieczycieli i bez trudu możemy je porównać.

Stało się to możliwe nie tylko dzięki globalnemu zasięgowi Internetu, ale także dzięki nowoczesnym narzędziom wykorzystywanym zarówno przez samych ubezpieczycieli, jak i brokerów ubezpieczeniowych oraz multiportale pośredniczące w sprzedaży polis na życie.

Podpowiadamy, jakie narzędzia dostępne w internecie mogą być dla nas przydatne i jak je wykorzystać:

  1. Rankingi ubezpieczeń/firm ubezpieczeniowych – na stronach portali obsługujących najważniejszych ubezpieczycieli regularnie publikowane są rankingi ubezpieczeń na życie – zazwyczaj konkretnych ich typów, np. polis ochronnych, polis ochronno-inwestycyjnych, ubezpieczeń grupowych itp. Jeśli dany portal cieszy się renomą i oferuje produkty najważniejszych ubezpieczycieli, możemy liczyć na obiektywność – polisy są oceniane przez specjalistów z branży i niezależnych ekspertów, a czasem mają opcję oceny polisy przez jej użytkowników. Dzięki temu poznamy wady i zalety poszczególnych polis.
  2. Rankingi firm ubezpieczeniowych – podobnie jest w przypadku samych ubezpieczycieli – na podstawie rankingów uwzględniających ocenę klientów możemy sprawdzić, czy dany ubezpieczyciel cieszy się dobrą opinią, czy bez problemu wypłaca składki, jak zachowuje się w przypadku konkretnych zdarzeń.
  3. Fora internetowe – to kopalnia opinii klientów firm ubezpieczeniowych, gdzie opisują swoje doświadczenia z konkretnymi firmami ubezpieczeniowymi i ich produktami. Na temat polis wypowiadają się tu również agenci ubezpieczeniowi, odpowiadając na pytania i udzielając rad. Należy jednak pamiętać, że anonimowość Internetu sprawia, iż pod klientów podszywają się różnej maści naganiacze i osoby uprawiające tzw. marketing szeptany – zachwalają tego ubezpieczyciela, który im płaci. Dlatego podchodźmy do opinii na forach z dużą nieufnością, korzystajmy tylko z for moderowanych przez specjalistów i weryfikujmy przeczytane opinie z agentem ubezpieczeniowym.
  4. Kalkulatory ofert – są dostępne zarówno na stronach poszczególnych ubezpieczycieli, którzy oferują dane ubezpieczenie na życie, pod produktem umieszczając przycisk Oblicz składkę przy pomocy kalkulatora ubezpieczeń na życie, jak i na stronach portali internetowych poświęconych tematyce ubezpieczeń. Dzięki nim klient, wpisując swoje dane, może niemal natychmiast poznać orientacyjną wysokość składki. Warto pamiętać, że rzeczywistą wysokość jest w stanie obliczyć tylko agent ubezpieczeniowy.
  5. Porównywarki ofert – to najbardziej przydatne narzędzia, gdyż dokonują porównania kilkunastu ofert ubezpieczycieli spełniających kryteria wybrane przez klienta i wybierają 3-5 ofert najbardziej atrakcyjnych pod względem wysokości składki i zakresu. Oferują je porównywarki ubezpieczeniowe – w zamian za podanie danych, które są przekazywane tylko tym agentom ubezpieczeniowym, których produkty zostały klientowi polecone.

Jak widać powyżej, Internet oferuje kilka naprawdę przydatnych narzędzi, ale nie jest w stanie zastąpić dobrego agenta ubezpieczeniowego. Nawet najbardziej „inteligentne” z opisanych narzędzi – porównywarka internetowa – opiera się na analizie zatrudnionego przez portal doradcy. Dlatego warto przeglądać sieć, porównywać oferty i kalkulować składki, ale nic nie zastąpi rzeczowej rozmowy z co najmniej jednym agentem, do której warto się rzetelnie przygotować, analizując Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *