Rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Potrzeba zabezpieczenia bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego to główny powód, dla którego zapada decyzja o kupnie ubezpieczenia. Tymczasem coraz mniej osób ma czas na długie poszukiwanie najlepszej polisy i organizowanie spotkań z agentami. AVIVA – Smart Life może być rozwiązaniem tego problemu. Czy jednak jest to produkt właściwy dla każdego?

Do czego potrzebne jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to produkt, który w podstawowej wersji ma chronić osoby uposażone przed skutkami śmierci ubezpieczonego. Najczęściej taka polisa ma zapewniać bezpieczeństwo dzieciom. Jednak nie jest to wymóg ubezpieczyciela – można wskazać dowolną osobę, która otrzyma pieniądze. Uporanie się ze śmiercią bliskiej osoby bywa poważnym kłopotem i zmiana sytuacji finansowej wynikająca z tego faktu może być tym bardziej dotkliwa. Odszkodowanie może pomóc przetrwać najtrudniejszy czas. Ale warto pamiętać, że ubezpieczenie na życie może pełnić też wiele innych funkcji.

Przeczytaj także: Popularne umowy dodatkowe w ubezpieczeniu na życie

W obliczu zagrożeń, jakie czyhają na człowieka na każdym kroku, zakup dobrego ubezpieczenia na życie wydaje się być dowodem odpowiedzialności i dojrzałości. Zarówno trwała utrata zdrowia jak i śmierć, mogą być bowiem ogromnym obciążeniem dla najbliższych.

Jak kupić najlepsze ubezpieczenie? Co oferuje polisa AVIVA – Smart Life?

Ubezpieczenie na życie jest produktem, który powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb kupującego. Te zaś są bardzo różne. Ze względu na wiele funkcji, jakie może pełnić ubezpieczenie, zwykle najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie z agentem. Niezbędne jest bowiem przeanalizowanie wielu ofert, aby wybrać taką, która jest w zasięgu możliwości finansowych i spełnia wszystkie oczekiwania. Choć spotkanie takie do niczego nie zobowiązuje i jest całkowicie bezpłatne, zabiera sporo czasu. A tego współczesnym ludziom brakuje najbardziej. Rozwiązaniem tego problemu może być propozycja towarzystwa ubezpieczeniowego AVIVA. Polisa Smart Life jest dostępna przez internet, dzięki czemu możliwe jest kupienie jej w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności poświęcania czasu na spotkanie z agentem. Czy jednak polisa spełni wymagania wymagającego klienta?

AVIVA – Smart Life. Co gwarantuje ubezpieczenie?

Polisa na życie Smart Life to produkt, który jest bardzo prosty. Musi taki być, skoro możliwe jest podpisanie umowy przez internet. Można zatem zyskać jedynie podstawową ochronę, ubezpieczyciel nie przewiduje możliwości inwestowania czy ochrony na wypadek zachorowania. Ubezpieczenie gwarantuje natomiast wypłatę świadczenia osobie uposażonej w razie śmierci ubezpieczonego. Może on otrzymać nawet 100 000 zł. Jednak jeśli śmierć osoby ubezpieczonej nastąpi w trakcie pierwszych sześciu miesięcy od momentu podpisania umowy, pełna suma zostanie wypłacona jedynie wówczas, gdy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jeśli przyczyna jest inna – odszkodowanie będzie wynosiło tylko tysiąc złotych. 

Jak kupić ubezpieczenie AVIVA – Smart Life?

Aby kupić ubezpieczenie wystarczy dostęp do internetu. Po zalogowaniu się na stronę produktu wystarczy podać wiek i sumę ubezpieczenia, aby otrzymać ofertę cenową. Później należy podać dane uposażonego i wypełnić krótką ankietę medyczną. Do rozpoczęcia trwania pięcioletniego okresu umowy wystarczy już tylko opłacenie składki. 

AVIVA - Smart Life

Czy zakup ubezpieczenia na życie przez internet to dobre rozwiązanie?

Obecnie wiele ubezpieczeń można kupić on-line. Dla tych, którzy umowę wolą podpisać w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego możliwości internetu także są nieocenione. Przed spotkaniem z agentem można bowiem zapoznać się z wieloma ofertami korzystając z porównywarek. Jednak ubezpieczenie na życie kupowane tą drogą wciąż jest mało popularne. Okazuje się, że nie ma w tym nic dziwnego. Choć zakup polisy w sieci pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu – wybór jest niewielki, podobnie jak zakres ochrony. Czy zatem warto korzystać z tego typu rozwiązań? Jeśli nie ma innego wyjścia – oczywiście. Jednak ze względu na ogromne bogactwo ofert dostępnych na rynku, być może warto wygospodarować czas na znalezienie idealnie dopasowanej ochrony i podpisać umowę u agenta.